Instruktörer

  • Namn

    Ort

    Kontakt

  • Namn

    Andreas Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre/Eskilstuna

    Kontakt

    andreas@dringo.se
    0730715123
  • Namn

    Anton Grindgärds
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Hemavan

    Kontakt

    anton@hemavanadventure.se
    +46 737001920
  • Namn

    Peter Windstedt
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    areskidskola@yahoo.se
  • Namn

    Carl-Gustaf Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Tärnaby

    Kontakt

    carl-gustaf.gustafsson@kvarnen.fi
    070-6443457
  • Namn

    Christian Edelstam
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    christianedelstam@hotmail.com
  • Namn

    Christoffer Axelsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    christoffer@lumiguide.se
    0730-82 55 22
  • Namn

    David Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre/Stranda

    Kontakt

    david.jnilsson@icloud.com
    +46706176887
  • Namn

    David Nyberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Mörkö

    Kontakt

    david-nyberg@live.com
    0706783556
  • Namn

    Eeva Mäkelä
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Ylläs, Finland

    Kontakt

    eevamakela@hotmail.com
    +358505910223
  • Namn

    Erik Ehrner
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Stockholm

    Kontakt

    erik@lavinkurs.com
    0704-24 50 30
  • Namn

    Henrik Karlsson Holmer
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Älvdalen

    Kontakt

    henrik.karlsson-holmer@alvdalen.com
    070-311 39 02
  • Namn

    Jenny Råghall
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kirunafjällen

    Kontakt

    jenny.raghall@hotmail.com
    0738485092
  • Namn

    Jens Eliasson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Arvidsjaur

    Kontakt

    jenseliasson@lavintjanst.se
    0703922882
  • Namn

    Johan af Ekenstam
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Hemavan

    Kontakt

    johan.afekenstam@gmail.com
  • Namn

    Johan Olsson Sundberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    hantverketare@gmail.com
    070 243 65 22
  • Namn

    Johan Tollstadius
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Narvik

    Kontakt

    johan@bergsresor.se
    0702530028
  • Namn

    John Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Kiruna

    Kontakt

    johnnilsson3@gmail.com
    +46730624948
  • Namn

    Jonas Björklund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kontakt

    jonas.bjorklund@slao.se
  • Namn

    Jonas Sjögren
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Sälen

    Kontakt

    jonas@salenskoter.com
  • Namn

    Jonatan Axelsson Sandström
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    jonte@summitguides.se
    070-309 80 81
  • Namn

    John Wilcoxen
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    john.wilcoxen@lavinskola.se
    0725557275
  • Namn

    Kai Lehtonen
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Finland

    Kontakt

    kai.lehtonen@humak.fi
    +358407266866
  • Namn

    Karin Trolin
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    karin@explore61n.se
    0702625273
  • Namn

    Malin Hagberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    malinhagberg88@hotmail.com
  • Namn

    Markus Nyman
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    markus@deepwild.com
    +46767626252
  • Namn

    Martin Alzén
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    martin.alzen@gmail.com
    0730242293
  • Namn

    Martin Strömgren
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    martin@summitguides.se
    073-38 78 331
  • Namn

    Mattias Åberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    mattias_aberg@hotmail.se
    0706431305
  • Namn

    Mattias Boxall
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Tegefjäll, Åre

    Kontakt

    mattias@outdoorsafety.se
    0705988441
  • Namn

    Markus Perttunen
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Narvik

    Kontakt

    mkperttunen@gmail.com
    +4741288674
  • Namn

    Stefan Hedlund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Abisko/ Kirunafjällen

    Kontakt

    mountainworksweden@gmail.com
    0702185538
  • Namn

    Oscar Almgren
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Stranda

    Kontakt

    oscar@uteguiden.com
    + 47 40 554670
  • Namn

    Oskar Brodén
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    lavinprognoser@oskar.guide
    0739912614
  • Namn

    Oscar Wahlund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    oscar.wahlund@gmail.com
    0707403873
  • Namn

    Per Jonsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    Per@per-jonsson.com
  • Namn

    Peter Schön
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Trondheim

    Kontakt

    peter@ps-avalanche-consulting.com
  • Namn

    Rickard Lövgren
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Sälen, Saxnäs

    Kontakt

    rickard.lovgren@furillo.se
  • Namn

    Sara Widell
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    kvissleby

    Kontakt

    sarawidell@live.se
    +46706405711
  • Namn

    Stefan Lundin
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kittelfjäll

    Kontakt

    stefan@kittelfjalladventure.se
    0703763158
  • Namn

    Stefan Mårtensson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Luleå

    Kontakt

    stefan@lavinkonsult.se
    0703771856
  • Namn

    Susanne Lindqvist
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Borgafjäll

    Kontakt

    susanne@aventyrslust.com
  • Namn

    Tovo Spiral
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Gällivare

    Kontakt

    tovo@arcticguides.com
    073-0504384
  • Namn

    Tyler Curtis
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kittelfjäll, Saxnäs, Borgafjäll, Vuoggatjålme, SWEDEN

    Kontakt

    tyler@riverplay.ca
    076-76 76 854
  • Namn

    Urban Axelsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre/Stranda/Borgafjäll

    Kontakt

    urban.axelsson@me.com
    +46 70553 4617
  • Namn

    Viktor Lugnet
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    viktor.lugnet@gmail.com
    0702179207