Instruktörer

  • Namn

    Ort

    Kontakt

  • Namn

    Anders Bergwall
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    anders@arcticguides.com
    0704882987
  • Namn

    Andreas Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    andygust@hotmail.com
    0730715123
  • Namn

    Peter Windstedt
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    areskidskola@yahoo.se
    0706303388
  • Namn

    Carl- Gustaf Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Tärnaby

    Kontakt

    carl-gustaf.gustafsson@kvarnen.fi
    070-6443457
  • Namn

    David Nyberg
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Finland

    Kontakt

    david.nyberg@kvarnen.fi
    +358403511009
  • Namn

    Eeva Mäkelä
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Finland

    Kontakt

    eevamakela@hotmail.com
    +358505910223
  • Namn

    Kalle Johansson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    fjallforare@gmail.com
    0707230920
  • Namn

    Arctic Guides
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    info@arcticguides.com
    070 488 2987
  • Namn

    Åre Lavincenter
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Åre

    Kontakt

    info@arelavincenter.se
    0703346761
  • Namn

    Mojo Andersson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Hemavan

    Kontakt

    info@mojo.nu
    0702530075
  • Namn

    Jenny Råghall
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    jenny.raghall@hotmail.com
    0738485092
  • Namn

    Jens Eliasson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Arvidsjaur

    Kontakt

    jenseliasson@lavintjanst.se
    0703922882
  • Namn

    Johan Olsson Sundberg
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    johan.olsson@skistar.com
    070 243 65 22
  • Namn

    John Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    johnnilsson3@gmail.com
    0730624948
  • Namn

    Jonas Björklund
    • Behörighet:
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    jonas@arelavincenter.se
    0736510633
  • Namn

    Jonatan Axelsson Sandström
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    jonatan@allmtnguide.se
    0703098081
  • Namn

    Josef Westerlund
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Finland

    Kontakt

    josef.westerlund@kvarnen.fi
    +358503775860
  • Namn

    John Wilcoxen
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    jwilcoxen@mac.com
    0725557275
  • Namn

    Kai Lehtonen
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Finland

    Kontakt

    kai.lehtonen@yahoo.com
    +358407266866
  • Namn

    Karin Trolin
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Åre

    Kontakt

    karin@explore61n.se
    0702625273
  • Namn

    Lars Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    lars@creatingmilestones.info
    0734414069
  • Namn

    Lasse Collin
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    lasse_are@hotmail.com
    0706078309
  • Namn

    Magnus Johansson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Älvdalen

    Kontakt

    magnus.johansson@alvdalen.com
    0703118503
  • Namn

    Marcus Arklöf Grande
    • Behörighet:
    • Pro 1

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    marcus.arklof@me.com
  • Namn

    Mårten Johansson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Åre

    Kontakt

    marten@arelavincenter.se
    0703346761
  • Namn

    Martin Alzén
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    martin.alzen@gmail.com
    0730242293
  • Namn

    Martin Borg
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Saxnäs

    Kontakt

    martin.borg.86@gmail.com
    0705438552
  • Namn

    Martin Strömgren
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Storulvån

    Kontakt

    martin.stromgren@stfturist.se
    0702862421
  • Namn

    Mattias Åberg
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    mattias_aberg@hotmail.se
    0706431305
  • Namn

    Mattias Hellgren
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Åre

    Kontakt

    mattias@hellgren.pp.se
    0705988441
  • Namn

    Markus Perttunen
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Narvik

    Kontakt

    mkperttunen@gmail.com
    +4741288674
  • Namn

    Eje Olsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Hemavan

    Kontakt

    olssoneje62@hotmail.com
    0762343893
  • Namn

    Oscar Almgren
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Stranda

    Kontakt

    oscar@uteguiden.com
    + 47 40 554670
  • Namn

    Oskar Brodén
    • Behörighet:
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    oskar@arelavincenter.se
    0739912614
  • Namn

    Robie Islam
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Åre & Storulvån

    Kontakt

    robie_islam@live.se
    0705625683
  • Namn

    Stefan Hedlund
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    stefan.hedlund@stfturist.se
    0702113425
  • Namn

    Stefan Lundin
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Kittelfjäll

    Kontakt

    stefan.crossen@gmail.com
    0703763158
  • Namn

    Stefan Mårtensson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Luleå

    Kontakt

    stefan@lavinkonsult.se
    0703771856
  • Namn

    Thomas Lindberg
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Åre

    Kontakt

    thomas@bergkoll.se
    0706669992
  • Namn

    Tyler Curtis
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Kittelfjäll

    Kontakt

    tyler@riverplay.ca
    076-76 76 854
  • Namn

    Urban Axelsson
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Mörsil

    Kontakt

    urban.axelsson@me.com
    +46705534617
  • Namn

    Viktor Lugnet
    • Behörighet:
    • Friåkning
    • Intro
    • Pro 1

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    viktor.lugnet@gmail.com
    0702179207