Instruktörer

  • Namn

    Ort

    Kontakt

  • Namn

    Anders Bergwall
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    anders@arcticguides.com
    0704882987
  • Namn

    Andreas Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre/Eskilstuna

    Kontakt

    andreas@dringo.se
    0730715123
  • Namn

    Anton Grindgärds
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    anton.grindgards@gmail.com
  • Namn

    Peter Windstedt
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    areskidskola@yahoo.se
  • Namn

    Carl-Gustaf Gustafsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Tärnaby

    Kontakt

    carl-gustaf.gustafsson@kvarnen.fi
    070-6443457
  • Namn

    Christian Edelstam
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Abisko

    Kontakt

    christianedelstam@hotmail.com
  • Namn

    David Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre/Stranda

    Kontakt

    david.jnilsson@icloud.com
    +46706176887
  • Namn

    David Nyberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Mörkö

    Kontakt

    david-nyberg@live.com
    0706783556
  • Namn

    Eeva Mäkelä
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2

    Ort

    Ylläs, Finland

    Kontakt

    eevamakela@hotmail.com
    +358505910223
  • Namn

    Erik Ehrner
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Stockholm

    Kontakt

    erik@lavinkurs.com
    0704-24 50 30
  • Namn

    Martin Lundberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    hello@simplyexplore.se
  • Namn

    Henrik Karlsson Holmer
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Älvdalen

    Kontakt

    henrik.karlsson-holmer@alvdalen.com
    070-311 39 02
  • Namn

    Isaac Doude van Troostwijk
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Kontakt

    isaac@high-above.se
  • Namn

    Jenny Råghall
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kirunafjällen

    Kontakt

    jenny.raghall@hotmail.com
    0738485092
  • Namn

    Jens Eliasson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Arvidsjaur

    Kontakt

    jenseliasson@lavintjanst.se
    0703922882
  • Namn

    Johan Tollstadius
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Narvik

    Kontakt

    johan@bergsresor.se
    0702530028
  • Namn

    Johan Arnemo
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    johan@summitguides.se
    0768919154
  • Namn

    John Nilsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Kiruna-Abisko

    Kontakt

    hello@kirunaguidebyra.com
    +46730624948
  • Namn

    Jonas Björklund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kontakt

    jonas.bjorklund@slao.se
  • Namn

    Jonatan Axelsson Sandström
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    jonte@summitguides.se
    070-309 80 81
  • Namn

    Josef Westerlund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Finland

    Kontakt

    josefwesterlund@gmail.com
    +358503775860
  • Namn

    John Wilcoxen
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Funäsdalen

    Kontakt

    john.wilcoxen@lavinskola.se
    0725557275
  • Namn

    Karin Trolin
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    karin@explore61n.se
    0702625273
  • Namn

    Lasse von Friedrichs Collin
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    lasse_are@hotmail.com
    0706078309
  • Namn

    Malin Hagberg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    malinhagberg88@hotmail.com
  • Namn

    Markus Nyman
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    markus@deepwild.com
    +46767626252
  • Namn

    Martin Alzén
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    martin.alzen@gmail.com
    0730242293
  • Namn

    Martin Borg
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Saxnäs

    Kontakt

    martin.borg.86@gmail.com
    0705438552
  • Namn

    Martin Strömgren
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Åre

    Kontakt

    martin@summitguides.se
    073-38 78 331
  • Namn

    Mattias Boxall
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Tegefjäll, Åre

    Kontakt

    mattias@outdoorsafety.se
    0705988441
  • Namn

    Markus Perttunen
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1

    Ort

    Narvik

    Kontakt

    mkperttunen@gmail.com
    +4741288674
  • Namn

    Stefan Hedlund
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Abisko/ Kirunafjällen

    Kontakt

    mountainworksweden@gmail.com
    0702185538
  • Namn

    Pär Nenzén
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Kontakt

    nenzen85@gmail.com
  • Namn

    Eje Olsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Hemavan

    Kontakt

    olssoneje62@hotmail.com
    0762343893
  • Namn

    Oskar Brodén
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre

    Kontakt

    oskar@arelavincenter.se
    0739912614
  • Namn

    Peter Engström
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1

    Ort

    Kontakt

    peter.engstrom@telia.com
  • Namn

    Robert Eriksson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Kontakt

    robert.gurresta@gmail.com
  • Namn

    Sara Widell
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2

    Ort

    Kontakt

    sarawidell@live.se
  • Namn

    Stefan Lundin
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kittelfjäll

    Kontakt

    stefan@kittelfjalladventure.se
    0703763158
  • Namn

    Stefan Mårtensson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Luleå

    Kontakt

    stefan@lavinkonsult.se
    0703771856
  • Namn

    Tovo Spiral
    • Behörighet:
    • Friåkning 1

    Ort

    Gällivare

    Kontakt

    tovo@arcticguides.com
    073-0504384
  • Namn

    Tyler Curtis
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Kittelfjäll

    Kontakt

    tyler@riverplay.ca
    076-76 76 854
  • Namn

    Urban Axelsson
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Friåkning 2
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Åre/Stranda/Borgafjäll

    Kontakt

    urban.axelsson@me.com
    +46 70553 4617
  • Namn

    Viktor Lugnet
    • Behörighet:
    • Friåkning 1
    • Pro 1
    • Pro 2
    • Pro Lavinräddning

    Ort

    Östersund

    Kontakt

    viktor.lugnet@gmail.com
    0702179207